Main Menu
User Menu

II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 2 [1936-1937]

2nd Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 2
Originální název:
Original Name:
II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-01.10.1937 Pluk útočné vozby 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-01.04.1937 Olomouc, Kasárny
01.04.1937-01.10.1937 Vyškov, Kasárny Jana Žižky z Trocnova

Velitel:
Commander:
01.10.1936-18.12.1936 Reischl, Josef (major jezdectva)
18.12.1936-20.09.1937 Reischl, Josef (podplukovník jezdectva)
20.09.1937-01.10.1937 Kaprál, Bohumil (podplukovník jezdectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 3/2 /lehkých tanků jezdeckých/
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 4/2 /lehkých tanků jezdeckých/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935-1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/II-prapor-lehkych-tanku-jezdeckych-pluku-utocne-vozby-2-1936-1937-t68721#241024Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/2nd-Battalion-Light-Cavalry-Tanks-of-the-2nd-Armoured-Regiment-t68721#241024Version : 0
MOD