Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 6, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Squadron of the 6th Aviation Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 6, velitelství
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 6, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 606 - Mobilisovaný útvar 606-A-6
Datum zániku:
Disbanded:
10.12.1938
Nástupce:
Successor:
II. peruť leteckého pluku 6
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-05.10.1938 Letecký pluk 6, velitelství
05.10.1938-15.10.1938 Velitelství letectva III. armády
15.10.1938-15.11.1938 Velitelství letectva východní skupiny
15.11.1938-07.12.1938 Velitelství letectva III. armády
07.12.1938-10.12.1938 Letecký pluk 6
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-12.10.1938 Pardubice, Letecké kasárny /
12.10.1938-07.12.1938 Spišská Nová Ves, Letecké kasárny /
07.12.1938-10.12.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-10.12.1938 Neubauer, Jaroslav (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-10.12.1938 Letka 73
24.09.1938-10.12.1938 Letka 74

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno KAPLIČKA
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Letecký pluk 5
Fidler, J.: Na zrazeném nebi. Praha 2015.
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-6-velitelstvi-1938-1938-t54327#587320Verze : 4
MOD