Main Menu
User Menu

II. oddíl Dělostřeleckého pluku 49 [1938-1940]

2nd Battalion, 49th Artillery Regiment

II. Abteilung / Artillerie-Regiment 49

     
Název:
Name:
II. oddíl Dělostřeleckého pluku 49
Originální název:
Original Name:
II. Abteilung / Artillerie-Regiment 49
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1940
Nástupce:
Successor:
III. oddíl Dělostřeleckého pluku 75
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.10.1939 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.12.1939-12.05.1940 XVI. armádní sbor (motorizovaný)
12.05.1940-01.08.1940 Dělostřelecký pluk 75
Dislokace:
Deployed:
10.11.1938-DD.MM.RRRR Magdeburg, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1939-DD.MM.1939 Bahlbruch , ? (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/II-oddil-Delostreleckeho-pluku-49-1938-1940-t257525#705828Verze : 0
MOD