Main Menu
User Menu

II. oddíl Dělostřeleckého pluku 42 [1935-1944]

2nd Battalion, 42nd Artillery Regiment

II. Abteilung / Artillerie-Regiment 42

     
Název:
Name:
II. oddíl Dělostřeleckého pluku 42
Originální název:
Original Name:
II. Abteilung / Artillerie-Regiment 42
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.10.1944
Nástupce:
Successor:
IV. oddíl Lidového dělostřeleckého sboru (motorizovaného) 388
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.06.1941 VI. armádní sbor
DD.06.1941-DD.01.1942 XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.01.1942-DD.04.1942 XXXXVII. armádní sbor (motorizovaný)
DD.04.1942-DD.05.1942 Velitelství armádní týlové oblasti 532
DD.10.1942-30.10.1944 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.09.1937 Osnabrück, ? /
DD.09.1937-DD.08.1939 Bielefeld, ? /

Velitel:
Commander:
15.06.1936-27.08.1939 Kruse, Kurt (Oberstleutnant)
DD.MM.1941-DD.MM.1942 Mann, Alexander (Major)
DD.MM.1943-DD.MM.1944 Weege, Karl-Heinz (Hauptmann)
DD.MM.1944-28.05.1944 Brinker, Karl (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/II-oddil-Delostreleckeho-pluku-42-1935-1944-t257517#705810Verze : 0
MOD