Main Menu
User Menu

I. skupina Stíhací eskadry 77 [1939-1940]

1st Group of the 77th Fighter Wing / I. Gruppe des Jagdgeschwaders 77 (I./JG 77)

     
Název:
Name:
I. skupina Stíhací eskadry 77
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 77
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Stíhací eskadry 331
Datum zániku:
Disbanded:
21.11.1940
Nástupce:
Successor:
IV. skupina Stíhací eskadry 51
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-01.10.1939 ?
01.10.1939-21.11.1940 Stíhací eskadra 77
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-26.08.1939 Breslau-Schöngarten, ?
26.08.1939-07.09.1939 Juliusburg, ?
07.09.1939-09.09.1939 Gleiwitz, ?
09.09.1939-13.09.1939 Krakov, Fliegerhorst Krakau /
13.09.1939-21.09.1939 Krosno, ?
21.09.1939-24.09.1939 Olomouc, Fliegerhorst Olmütz-West /
24.09.1939-28.09.1939 Breslau-Schöngarten, ?
28.09.1939-21.10.1939 Oedheim, ?
21.10.1939-05.11.1939 Frankfurt nad Mohanem, Flug- und Luftschiffhafen Rhein-Main /
05.11.1939-29.11.1939 Porz-Wahn, ?
29.11.1939-12.12.1939 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
12.12.1939-14.05.1940 Odendorf, ?
14.05.1940-17.05.1940 Hargimont, ?
17.05.1940-18.05.1940 St. Aubin, ?
18.05.1940-20.05.1940 Niergnes, ?
20.05.1940-22.05.1940 Escarmain, ?
22.05.1940-20.07.1940 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /
21.07.1940-31.07.1940 Berlin-Tempelhof, ?
31.07.1940-25.08.1940 Vadum, Fliegerhorst Aalborg West /
25.08.1940-21.11.1940 Marquise, ?

Velitel:
Commander:
01.05.1939-21.11.1940 Janke, Johannes (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg77.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-77-1939-1940-t178342#524492Verze : 0
MOD