Main Menu
User Menu

I. protiletadlový dělostřelecký sbor [1941-1942]

I Anti-Aircraft Artillery Corps / I. Flakkorps

     
Název:
Name:
I. protiletadlový dělostřelecký sbor
Originální název:
Original Name:
I. Flakkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Protiletadlová dělostřelecká brigáda I
Datum zániku:
Disbanded:
25.11.1942
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva Kavkaz
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Axthelm, Walther von ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Reimann, Richard ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Dessloch, Otto ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1942-25.11.1942 15. protiletadlová dělostřelecká divize
01.04.1942-25.11.1942 17. protiletadlová dělostřelecká divize
DD.05.1942-08.08.1942 10. protiletadlová dělostřelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/hq/iflak.htm
URL : https://www.valka.cz/I-protiletadlovy-delostrelecky-sbor-1941-1942-t124146#422989Verze : 0
MOD