Main Menu
User Menu

I. protiletadlový dělostřelecký sbor [1939-1941]

I Anti-Aircraft Artillery Corps / I. Flakkorps

     
Název:
Name:
I. protiletadlový dělostřelecký sbor
Originální název:
Original Name:
I. Flakkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.03.1941
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva Střed
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.10.1939-23.03.1941 Letecká armáda 3
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
03.10.1939-23.03.1941 Weise, Hubert (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.10.1939-22.05.1940 Schwabedissen, Walter (Oberst)
22.05.1940-23.03.1941 Pickert, Wolfgang (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1939-DD.07.1940 Průzkumná letka (dálková) I. protiletadlového dělostřeleckého sboru
DD.06.1940-DD.10.1940 Protiletadlová dělostřelecká brigáda II
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiletadlová dělostřelecká brigáda I

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/hq/iflak.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/I-protiletadlovy-delostrelecky-sbor-1939-1941-t124694#424377Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/I-Anti-Aircraft-Artillery-Corps-I-Flakkorps-t124694#424377Version : 0
MOD