Main Menu
User Menu

I. peruť leteckého pluku 6, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 1st Squadron of the 6th Aviation Regiment

     
Název:
Name:
I. peruť leteckého pluku 6, velitelství
Originální název:
Original Name:
I. peruť leteckého pluku 6, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 606 - Mobilisovaný útvar Nr. 606-A-2
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
I. peruť leteckého pluku 6
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-25.09.1938 Letecký pluk 6, velitelství
25.09.1938-28.09.1938 Letecký pluk 4, velitelství
28.09.1938-20.10.1938 Skupina bojového letectva I. armády, velitelství
20.10.1938-22.10.1938 Letecký pluk 6
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-15.10.1938 Zlosyň, polní letiště /
15.10.1938-22.10.1938 Kbely, Kasárny Tomáše G. Masaryka /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-22.10.1938 Budín, Ludvík (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-22.10.1938 Letka 71
24.09.1938-22.10.1938 Letka 72

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno KOTLÁŘ
Zdroje:
Sources:
Fidler, J.: Na zrazeném nebi. Praha 2015.
URL : https://www.valka.cz/I-perut-leteckeho-pluku-6-velitelstvi-1938-1938-t54326#587620Verze : 1
MOD