Main Menu
User Menu

I. peruť leteckého pluku 4, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 1st Squadron of the 4th Aviation Regiment

     
Název:
Name:
I. peruť leteckého pluku 4, velitelství
Originální název:
Original Name:
I. peruť leteckého pluku 4, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 604 - Mobilisovaný útvar 604-A-2
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
I. peruť leteckého pluku 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-28.09.1938 Letecký pluk 4, velitelství
28.09.1938-11.10.1938 Obvod obrany proti letadlům "A"
11.10.1938-22.10.1938 Velitelství letectva I. armády
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-07.10.1938 Horní Měcholupy, polní letiště /
07.10.1938-22.10.1938 Kbely, Kasárny Tomáše G. Masaryka /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-22.10.1938 Hamšík, Josef (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-22.10.1938 Letka 40
24.09.1938-22.10.1938 Letka 41
24.09.1938-22.10.1938 Letka 42

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno KAŠPAR
Zdroje:
Sources:
Fidler, J.: Na zrazeném nebi. Praha 2015.
URL : https://www.valka.cz/I-perut-leteckeho-pluku-4-velitelstvi-1938-1938-t54367#587609Verze : 2
MOD