Main Menu
User Menu

I. oddíl Dělostřeleckého pluku 48 [1935-1944]

1st Battalion, 48th Artillery Regiment

I. Abteilung / Artillerie-Regiment 48

     
Název:
Name:
I. oddíl Dělostřeleckého pluku 48
Originální název:
Original Name:
I. Abteilung / Artillerie-Regiment 48
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1944
Nástupce:
Successor:
IV. oddíl Dělostřeleckého pluku 12
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.08.1944 Dělostřelecký pluk 12
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Güstrow, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-01.10.1936 Haack, Werner (Oberstleutnant)
01.10.1936-01.10.1938 Luckner, Wolfgang von (Oberstleutnant)
01.10.1938-01.12.1938 Haack, Werner (Oberstleutnant)
DD.MM.1939-DD.MM.1939 Siehl, ? (Hauptmann)
DD.MM.1940-DD.MM.1940 Seifert, Ernst (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/I-oddil-Delostreleckeho-pluku-48-1935-1944-t257768#706302Verze : 3
MOD