I. letecký sbor [1939-1942]

I Air Corps / I. Fliegerkorps

     
Název:
Name:
I. letecký sbor
Originální název:
Original Name:
I. Fliegerkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
1. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
26.08.1942
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva Don
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
11.10.1939-DD.MM.RRRR Kolín nad Rýnem, ? /

Velitel:
Commander:
11.10.1939-18.07.1940 Grauert, Ulrich (General der Flieger)
19.07.1940-15.05.1941 Grauert, Ulrich (Generaloberst)
03.06.1941-23.08.1942 Förster, Helmuth (General der Flieger)
24.08.1942-26.08.1942 Korten, Günther (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
18.12.1939-22.06.1940 Meister, Rudolf (Oberst)
22.06.1940-08.11.1941 Boenicke, Walter (Generalmajor)
08.11.1941-26.08.1942 Kreipe, Werner (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.10.1939-15.10.1939 I. skupina Těžké stíhací eskadry 1
15.01.1940-DD.MM.1941 Těžká stíhací eskadra 76
01.03.1940-DD.04.1940 II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
DD.05.1940-DD.MM.RRRR 5. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
DD.05.1940-DD.06.1941 Bombardovací eskadra 76
DD.11.1940-DD.MM.1942 Bombardovací eskadra 26
DD.09.1941-DD.MM.1942 Eskadra střemhlavých bombardérů 1

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/hq/ifk.htm
URL : https://www.valka.cz/I-letecky-sbor-1939-1942-t9353#423105Verze : 4
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!