Main Menu
User Menu

Hucín

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Hucín
Originální název:
Original Name:
Hucín
Další názvy:
Other Names:
(1327) Gyuche, (1418) Gyche, (1565) Hwczin, (1566) Huczin Dorf, (1580) Hwsin, (1786) Huczin, (1808) Hucýn, (1920) Hucín; maďarsky Gice.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°33'52.10"N 20°17'53.71"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1235
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný gotický zo 14. storočia, upravený v 17. storočí, znova obnovený bol v 19. storočí
Kaštiele dva klasicistické z konca 18. a začiatku 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938 - 1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.hucin.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Hucin-t126982#429846Verze : 0
MOD