Main Menu
User Menu

Hrnčíř, Josef

     
Příjmení:
Surname:
Hrnčíř
Jméno:
Given Name:
Josef
Jméno v originále:
Original Name:
Josef Hrnčíř
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
brigádní generál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
22.04.1876 Libřice /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
?
Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
?
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Hrncir-Josef-t108294#384585Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Hrnčíř
Jméno:
Given Name:
Josef
Jméno v originále:
Original Name:
Josef Hrnčíř
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.09.1888-DD.06.1992 Státní reálka, Hradec Králové
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.08.1892-DD.08.1896 Kadetní škola dělostřelectva, Wien
DD.02.1907-DD.10.1908 Sborová důstojnická škola, Temesvár
DD.02.1908-DD.10.1908 Armádní střelecká škola, Bruck
DD.02.1912-DD.10.1912 Armádní dělostřelecká škola, Hajmásker
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
18.08.1896 kadet rakousko-uherské branné moci
01.11.1898 poručík rakousko-uherské branné moci
01.05.1902 nadporučík rakousko-uherské branné moci
01.11.1911 setník rakousko-uherské branné moci
01.11.1917 major rakousko-uherské branné moci
08.11.1918 major dělostřelectva
15.01.1921 podplukovník dělostřelectva
28.07.1923 plukovník dělostřelectva
04.05.1928 brigádní generál
01.03.1929 výslužba
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1921-01.01.1923 Velitel : Protiletadlový dělostřelecký pluk 151
01.01.1923-19.07.1923 Velitel : Dělostřelecký pluk 151
19.07.1923-15.01.1924 Velitel : Dělostřelecký pluk 151
DD.12.1926-DD.09.1927 Velitel : 12. polní dělostřelecká brigáda
DD.10.1927-DD.03.1928 Velitel : 4. polní dělostřelecká brigáda
DD.03.1928-04.05.1928 Velitel : 10. polní dělostřelecká brigáda
04.05.1928-DD.08.1928 Velitel : 10. polní dělostřelecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
DD.08.1892-DD.08.1896 vojenské studium, Wien
DD.08.1896-DD.05.1901 velitel dělostřelecké čety Polního dělostřeleckého pluku č. 19, Nágy-Várad
DD.05.1901-DD.05.1905 praporní pobočník Polního dělostřeleckého pluku č. 19, Nágy-Várad
DD.05.1905-DD.02.1907 velitel dělostřelecké baterie Polního dělostřeleckého pluku č. 19, Temesvár
DD.02.1907-DD.10.1907 vojenské studium, Temesvár
DD.10.1907-DD.02.1908 velitel dělostřelecké baterie Polního dělostřeleckého pluku č. 19, Temesvár
DD.02.1908-DD.10.1908 vojenské studium, Bruck
DD.10.1908-DD.05.1909 velitel dělostřelecké baterie Polního dělostřeleckého pluku č. 19, Temesvár
DD.05.1909-DD.05.1911 pobočník velitele Polního dělostřeleckého pluku č. 19, Temesvár
DD.05.1911-DD.02.1912 velitel dělostřelecké baterie Polního dělostřeleckého pluku č. 23, Praha
DD.02.1912-DD.10.1912 vojenské studium, Hajmásker
DD.10.1912-DD.12.1914 velitel dělostřelecké baterie Polního dělostřeleckého pluku č. 23, Praha a balkánské válčiště
DD.12.1914-DD.03.1916 velitel oddílu Polního dělostřeleckého pluku č. 23, východoevropské válčiště
DD.03.1916-DD.07.1916 velitel Skupiny děl proti letadlům, italské válčiště
DD.07.1916-DD.10.1916 velitel oddílu Polního dělostřeleckého pluku č. 23, východoevropské válčiště
DD.10.1916-DD.11.1917 velitel Protiletadlové dělostřelecké školy, italské válčiště
DD.11.1917-DD.08.1918 velitel Skupiny děl proti letadlům, italské válčiště
DD.08.1918-DD.11.1918 velitel Velitelství dělostřelectva proti letadlům, Wien
DD.11.1918-DD.11.1919 referent dělostřelectva proti letadlům Vojenského odboru ministerstva, Praha
DD.10.1919-DD.02.1921 přednosta 19. oddělení /výzbrojního/ ministerstva, Praha
DD.02.1921-DD.01.1923 velitel Protiletadlového dělostřeleckého pluku 151, Praha
DD.01.1923-DD.01.1924 velitel Dělostřeleckého pluku 151, Praha
DD.01.1924-DD.01.1927 přednosta 25. oddělení /protiletadlové pozemní obrany/ ministerstva, Praha
DD.01.1927-DD.09.1927 velitel Polní dělostřelecké brigády 12, Užhorod
DD.09.1927-DD.03.1928 velitel Polní dělostřelecké brigády 4, Hradec Králové
DD.03.1928-DD.02.1929 velitel Polní dělostřelecké brigády 10, Banská Bystrica
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1898

Jubilejní pamětní medaile 1898
Jubilee Commemorative Medal 1898
Jubiläums - Erinnerungsmedaille 1898
-

DD.MM.1908

Jubilejní kříž 1908
Jubilee Cross 1908
Jubiläumskreuz 1908
-

DD.MM.1915

Vojenská záslužná medaile bronzová
Bronze Military Merit Medal
Bronzene Militär-Verdienstmedaille
-

DD.MM.1915

Vojenský záslužný kříž 3. třída
Military Merit Cross 3rd Class
Militärverdienstkreuz III. Kl.
-

DD.MM.1916

Vojenská záslužná medaile stříbrná
Silver Military Merit Medal
Silberne Militär-Verdienstmedaille
-

DD.MM.1916

Řád železné koruny 3. třída
Order of Iron Crown 3rd Class
Orden der Eisernen Krone III. Kl.
-

DD.MM.1917

Karlův vojenský kříž
Karl Troop Cross
Karl-Truppenkreuz
-


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Hrncir-Josef-t108294#384586Verze : 0
MOD