Main Menu
User Menu

Hrlica

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Hrlica
Originální název:
Original Name:
Hrlica
Další názvy:
Other Names:
(1413) Gerlyche, (1559) Gerlicza, (1808) Grlice, (1920) Grlica, (1948) Hrlica; maďarsky Gerlicze, Gerlice, Gerlicza.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°37'42.70"N 20°03'03.29"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol evanjelický neoklasicistický z roku 1899
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
Béla Bartók (1881 – 1945) - hudobný skladateľ, pôsobil tu v roku 1904
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Hrlica-t126981#429845Verze : 0
MOD