Main Menu
User Menu

Horský oddíl stíhačů tanků 94 [1940-1945]

94th Mountain Tank Destroyer Battalion

Gebirgs-Panzerjäger-Abteilung 94

     
Název:
Name:
Horský oddíl stíhačů tanků 94
Originální název:
Original Name:
Gebirgs-Panzerjäger-Abteilung 94
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.11.1940-08.05.1945 4. horská divize
Dislokace:
Deployed:
07.11.1940-DD.MM.RRRR Stetten am kalten Markt, Vojenský výcvikový prostor Heuberg /

Velitel:
Commander:
14.11.1940-15.10.1943 Kallfaß, ? (Major)
16.11.1943-20.01.1944 Weiß, ? (Major)
21.01.1944-31.07.1944 Holderer, ? (Hauptmann)
01.08.1944-08.05.1945 Hochleitner, Max (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Horsky-oddil-stihacu-tanku-94-1940-1945-t217501#610152Verze : 2
MOD