Main Menu
User Menu

Holiša

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Holiša
Originální název:
Original Name:
Holiša
Další názvy:
Other Names:
(1246) Galsa, (1911) Ipolygalsa, (1919) Galša, (1948) Holiša
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°18'29.12"N 19°45'09.20"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1246
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol Narodenia Panny Márie – barokový, vybudovaný na staršom základe v roku 1768, obnovený po roku 1854, pôvodný zvon z roku 1612
- Plastika Panny Márie – ľudová z druhej polovice 19. storočia
- Kazateľnica – neskorobaroková z konca 18. storočia
- Krstiteľnica – klasicistická z prelomu 18. a 19. storočia
- Pacifikál – neskorobarokový z konca 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.ocuholisa.sk
URL : https://www.valka.cz/Holisa-t126769#429328Verze : 0
MOD