Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 92 [1941-1944]

Patrol Squadron 92 / VP-92

Hliadková peruť 92

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 92
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 92
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 92
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.12.1941-15.03.1942 Hlídkové křídlo 8
15.03.1942-15.08.1942 Hlídkové křídlo 3
15.08.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 11
01.11.1942-01.12.1942 Letecké křídlo floty 11
01.12.1942-29.02.1944 Letecké křídlo floty 15
29.02.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
26.12.1941-05.03.1942 Alameda, NAS Alameda
05.03.1942-05.07.1942 San Juan, NS San Juan
05.07.1942-14.11.1942 Boqueron, NAS Guantanamo Bay
14.11.1942-06.04.1943 Casablanca, NAAF Cazes Field /
06.04.1943-05.12.1943 Kenitra, Port Lyautey /
05.12.1943-29.02.1944 ?, NAAF Agadir /
29.02.1944-01.10.1944 British West Indies, ?

Velitel:
Commander:
26.12.1941-18.08.1942 Heberton, Charles (Lieutenant Commander)
18.08.1942-13.09.1943 Moreno, J. A. (Lieutenant Commander)
13.09.1943-22.02.1944 Parker, J. F. (Lieutenant Commander)
22.02.1944-25.09.1944 Blake, H. S. (Lieutenant Commander)
25.09.1944-01.10.1944 Proctor, R. A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
26.12.1941-01.10.1944 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-92-1941-1944-t213576#600424Verze : 1
MOD