Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 91 [1941-1944]

Patrol Squadron 91 / VP-91

Hliadková peruť 91

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 91
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 91
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 91
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1941-02.03.1942 Hlídkové křídlo 8
02.03.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 1
01.11.1942-DD.03.1943 Letecké křídlo floty 1
DD.03.1943-09.08.1943 Letecké křídlo floty 14
09.08.1943-29.10.1943 Letecké křídlo floty 2
29.10.1943-21.07.19444 Letecké křídlo floty 1
21.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.12.1941-15.12.1941 Virginia Beach, NAS Norfolk
15.12.1941-02.03.1942 Alameda, NAS Alameda
02.03.1942-DD.03.1943 Honolulu, NAS Ford Island
DD.03.1943-18.08.1943 Coronado, NAS San Diego
18.08.1943-DD.07.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.07.1944-01.10.1944 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.12.1941-DD.01.1942 Sisson, T. U. (Lieutenant Commander)
DD.01.1942-DD.11.1942 Paschal, Joe B. (Lieutenant Commander)
DD.11.1942-18.04.1943 Cobb, James O. (Lieutenant Commander)
18.04.1943-14.09.1944 Farrington, E. L. (Lieutenant Commander)
14.09.1944-01.10.1944 Grant, Edwin M. (Lieutenant)
Výzbroj:
Armament:
DD.12.1942-01.10.1944 Consolidated PBY-5 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-91-1941-1944-t213538#600344Verze : 1
MOD