Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 8S [1929-1933]

Patrol Squadron 8S / VP-8S

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 8S
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 8S
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1929
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
03.04.1933
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 8F
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1929-01.04.1933 ?
01.04.1933-03.04.1933 Základnové uskupení Floty Spojených států
Dislokace:
Deployed:
01.07.1929-01.06.1930 Virginia Beach, Naval Air Station Norfolk
01.06.1930-01.02.1932 Newport, ?
01.02.1932-03.04.1933 Coco Solo, FAB Coco Solo /

Velitel:
Commander:
DD.07.1929-DD.MM.1931 Price, Allen I. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1931-DD.MM.1931 Bowes, Harvey R. - acting (Lieutenant)
DD.MM.1931-DD.MM.1931 Compo, George L. (Lieutenant)
DD.MM.1931-03.04.1933 Sprague, Clifton A. F. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.07.1929-DD.MM.RRRR Martin T3M-2
DD.09.1929-DD.MM.RRRR XPY-1
DD.06.1930-DD.MM.RRRR Martin T4M-1
DD.11.1930-DD.MM.RRRR Martin PM-1
DD.MM.1932-DD.MM.RRRR Hall PH-1
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-8S-1929-1933-t207470#587736Verze : 1
MOD