Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 8F [1933-1937]

Patrol Squadron 8F "Flying Eight-Balls" / VP-8F

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 8F
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 8F
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.04.1933
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 8S
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1937
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 8
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.04.1933-01.10.1937 Základnové uskupení Floty Spojených států
Dislokace:
Deployed:
03.04.1933-19.05.1933 Coco Solo, FAB Coco Solo /
19.05.1933-01.10.1937 Pearl Harbor, NAS Pearl Harbor

Velitel:
Commander:
03.04.1933-DD.MM.1934 Sprague, Clifton A. F. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1934-DD.MM.1934 Peterson, E. C. - acting(Lieutenant)
DD.MM.1934-DD.MM.1936 Owen, George T. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1936-DD.MM.1937 Guinn, Thomas D. (Lieutenant)
DD.MM.1937-01.10.1937 Seitz, George A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
03.04.1933-DD.MM.RRRR Hall PH-1
DD.MM.1937-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-1 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-8F-1933-1937-t207469#587735Verze : 2
MOD