Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 84 [1941-1944]

Patrol Squadron 84 / VP-84

Hliadková peruť 84

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 84
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 84
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 84
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1941-01.06.1942 Hlídkové křídlo 8
01.06.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 7
01.11.1942-07.09.1943 Letecké křídlo floty 7
07.09.1943-11.05.1944 Letecké křídlo floty 9
11.05.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 3
Dislokace:
Deployed:
01.10.1941-01.06.1942 Virginia Beach, NAS Norfolk
01.06.1942-25.09.1942 ?, NAS Argentia
25.09.1942-07.09.1943 Reykjavik, FAB Reykjavik
07.09.1943-18.12.1943 ?, NAS Beauford
18.12.1943-11.05.1944 North Kingstown, NAS Quonset Point
11.05.1944-01.10.1944 Coco Solo, NAS Coco Solo /

Velitel:
Commander:
01.10.1941-12.04.1942 Morris, Loren A. (Lieutenant Commander)
12.04.1942-26.02.1943 Underhill, Jesse J. (Lieutenant Commander)
26.02.1943-18.03.1943 Moynahan, Brendan J. (Lieutenant)
18.03.1943-12.12.1943 Staley, Poyntell C. Jr. (Lieutenant Commander)
12.12.1943-01.10.1944 Parker, Douglas G. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.12.1941-01.10.1944 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-84-1941-1944-t213533#600339Verze : 1
MOD