Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 73 [1941-1944]

Patrol Squadron 73 / VP-73

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 73
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 73
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 53
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 73
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1941-25.10.1942 Hlídkové křídlo 7
25.10.1942-16.01.1943 Letecké křídlo floty 15
16.01.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
01.07.1941-25.10.1942 North Kingstown, NAS Quonset Point
25.10.1942-16.08.1943 Kenitra, Port Lyautey Airfield /
16.08.1943-25.12.1943 Agadir, Ben Sergao Field /
25.12.1943-16.01.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
16.01.1944-01.10.1944 New York, NAS New York

Velitel:
Commander:
01.07.1941-13.08.1942 Leeper, James E. (Lieutenant Commander)
13.08.1942-05.09.1943 Heyward, Alexander S. (Lieutenant Commander)
05.09.1943-29.07.1944 Odell, J. E. Jr. (Lieutenant Commander)
29.07.1944-01.10.1944 McRee, W. H. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.07.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.MM.1942-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-73-1941-1944-t45498#593781Verze : 1
MOD