Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 72 [1941-1944]

Patrol Squadron 72 / VP-72

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 72
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 72
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 52
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 122
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1941-21.12.1941 Hlídkové křídlo 7
21.12.1941-04.09.1942 Hlídkové křídlo 2
04.09.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 1
01.11.1942-06.07.1943 Letecké křídlo floty 1
06.07.1943-23.08.1943 Letecké křídlo floty 14
23.08.1943-11.11.1943 Letecké křídlo floty 2
11.11.1943-01.08.1944 Letecké křídlo floty 1
01.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.07.1941-21.12.1941 North Kingstown, NAS Quonset Point
21.12.1941-01.07.1943 Kaneohe, NAS Kaneohe
01.07.1943-23.08.1943 Coronado, NAS San Diego
23.08.1943-01.08.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
01.08.1944-01.09.1944 Coronado, NAS San Diego
01.09.1944-01.10.1944 ?, NAAS Brown Field (California)

Velitel:
Commander:
01.07.1941-01.10.1941 McDonald, C. C. (Lieutenant Commander)
01.10.1941-01.04.1942 DuBorg, C. H. (Lieutenant Commander)
01.04.1942-08.12.1942 Drew, E. J. (Lieutenant Commander)
08.12.1942-01.10.1944 Lawrence, Sidney J. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.12.1942-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
DD.09.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-72-1941-1944-t45497#588809Verze : 3
MOD