Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 71 [1946-1946]

Patrol Squadron 71 / VP-71

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 71
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 71
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková bombardovací peruť 71
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1946
Nástupce:
Successor:
Obojživelná hlídková peruť 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.05.1946-15.11.1946 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
DD.05.1946-15.11.1946 Virginia Beach, NAS Norfolk

Velitel:
Commander:
15.05.1946-28.06.1946 Strum, C. G. (Lieutenant Commander)
28.06.1946-15.11.1946 Christensen, W. H. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.05.1946-15.11.1946 Consolidated PBY-6A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-71-1946-1946-t210279#593704Verze : 1
MOD