Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 61 [1942-1944]

Patrol Squadron 61 / VP-61

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 61
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 61
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 61
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1942-15.08.1942 Hlídkové křídlo 8
15.08.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 4
01.11.1942-22.12.1942 Letecké křídlo floty 4
22.12.1942-15.01.1943 Letecké křídlo floty 6
15.01.1943-16.10.1943 Letecké křídlo floty 4
16.10.1943-12.04.1944 Letecké křídlo floty 6
12.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 4
Dislokace:
Deployed:
01.05.1942-22.12.1942 Alameda, NAS Alameda
22.12.1942-05.01.1944 Seattle, NAS Seattle
05.01.1944-01.10.1944 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.05.1942-05.01.1944 Bruner, Frank (Lieutenant Commander)
05.01.1944-01.10.1944 Eastman, Charles J. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.05.1942-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.05.1942-01.10.1944 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-61-1942-1944-t212878#598574Verze : 1
MOD