Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 5F [1933-1937]

Patrol Squadron 5F / VP-5F

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 5F
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 5F
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1933
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 5S
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1937
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 5
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1933-01.10.1937 Základnové uskupení Floty Spojených států
Dislokace:
Deployed:
01.04.1933-22.04.1933 Coronado, NAS San Diego
22.04.1933-01.10.1937 Coco Solo, NAS Coco Solo /

Velitel:
Commander:
01.04.1933-02.06.1934 Halland, H. E. (Lieutenant Commander)
02.06.1934-30.06.1934 Kane, J. L. - acting (Lieutenant)
30.06.1934-DD.06.1936 Short, G. E. (Lieutenant Commander)
DD.06.1936-DD.05.1937 Smith, D. F. (Lieutenant)
DD.05.1937-01.10.1937 Berner, W. K. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.04.1933-DD.MM.RRRR Martin PM-2
DD.06.1933-DD.MM.RRRR Consolidated P2Y-1 Ranger
DD.MM.1936-01.10.1937 Consolidated P2Y-2 Ranger
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-5F-1933-1937-t210561#594310Verze : 1
MOD