Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 45 [1943-1944]

Patrol Squadron 45 / VP-45

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 45
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 45
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 45
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.03.1943-22.04.1943 Letecké křídlo floty 6
22.04.1943-DD.10.1943 Letecké křídlo floty 4
DD.10.1943-15.03.1944 Letecké křídlo floty 6
15.03.1944-29.04.1944 Letecké křídlo floty 5
29.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 16
Dislokace:
Deployed:
10.03.1943-15.03.1944 Seattle, NAS Seattle
15.03.1944-01.10.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk

Velitel:
Commander:
10.03.1943-01.05.1943 Howard, Guy - acting (Lieutenant)
01.05.1943-14.01.1944 Amme, Carl H. (Lieutenant)
14.01.1944-08.06.1944 Atkinson, C. (Lieutenant Commander)
08.06.1944-01.10.1944 Scott, H. B. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.01.1944-01.10.1944 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-45-1943-1944-t212868#598561Verze : 1
MOD