Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 41 [1948-1949]

Patrol Squadron 41 / VP-41

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 41
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 41
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť (hydroplánů) 11
Datum zániku:
Disbanded:
23.04.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-06.09.1948 Letecké křídlo floty 14
06.09.1948-26.03.1949 Letecké křídlo floty 1
26.03.1949-23.04.1949 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-23.04.1949 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.09.1948-04.09.1948 Humes, R. R. (Commander)
04.09.1948-23.04.1949 Burfeind, H. F. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-23.04.1949 Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-41-1948-1949-t210364#593888Verze : 1
MOD