Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 34 [1942-1944]

Patrol Squadron 34 "Black Cats" / VP-34

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 34
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 34
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 34
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.04.1942-25.07.1942 Letecké křídlo floty 5
25.07.1942-10.10.1942 Letecké křídlo floty 3
10.10.1942-07.06.1943 Letecké křídlo floty 11
07.06.1943-10.07.1943 Letecké křídlo floty 14
10.07.1943-21.09.1943 Letecké křídlo floty 2
21.09.1943-18.12.1943 Letecké křídlo floty 10
18.12.1943-01.09.1944 Letecké křídlo floty 17
01.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 10
Dislokace:
Deployed:
16.04.1942-25.07.1942 Virginia Beach, NAS Norfolk
25.07.1942-10.10.1942 Coco Solo, NAS Coco Solo /
10.10.1942-07.06.1943 Boqueron, NOB Guantanamo Bay
07.06.1943-08.07.1943 Coronado, NAS San Diego
08.07.1943-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
16.04.1942-21.08.1942 Calderhead, Renwick S. (Lieutenant Commander)
21.08.1942-02.11.1943 Craig, James G. Jr. (Lieutenant Commander)
02.11.1943-12.05.1944 Christopher, Thomas A. (Lieutenant Commander)
12.05.1944-01.10.1944 Utgoff, Vadym V. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.06.1942-01.10.1944 Consolidated PBY-5 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-34-1942-1944-t212702#598180Verze : 1
MOD