Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 33 [1942-1944]

Patrol Squadron 33 "Black Cats" / VP-33

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 33
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 33
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 33
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1942-09.07.1942 Hlídkové křídlo 5
09.07.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 3
01.11.1942-DD.07.1943 Letecké křídlo floty 3
DD.07.1943-15.08.1943 Letecké křídlo floty 14
15.08.1943-26.10.1943 Letecké křídlo floty 2
26.10.1943-15.02.1944 Letecké křídlo floty 10
15.02.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 17
Dislokace:
Deployed:
01.04.1942-09.07.1942 North Kingstown, NAS Quonset Point
09.07.1942-DD.07.1943 Coco Solo, NAS Coco Solo /
DD.07.1943-15.08.1943 Coronado, NAS San Diego
15.08.1943-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.04.1942-22.12.1942 Hale, H. D. (Lieutenant Commander)
22.12.1942-15.08.1943 Bengston, R. C. (Lieutenant Commander)
15.08.1943-01.10.1944 Anderson, F. P. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.04.1942-01.10.1944 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-33-1942-1944-t212681#598116Verze : 1
MOD