Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 30 [1960- ]

Patrol Squadron 30 "Pro’s Nest"/ VP-30

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 30
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 30
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1960
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.06.1960-10.01.1966 Letecké křídlo floty 11
30.06.1960-10.01.1966 Det A - Letecké křídlo floty 5
10.01.1966-DD.06.1972 Letecké křídlo floty 5
10.01.1966-DD.06.1972 Det A - Letecké křídlo floty 11
DD.06.1972-01.07.1973 Letecké křídlo floty 5
01.07.1973-30.07.1975 Hlídkové křídlo 5
30.07.1975-DD.MM.RRRR Hlídkové křídlo 11
Dislokace:
Deployed:
30.06.1960-10.01.1966 Jacksonville, NAS Jacksonville
30.06.1960-01.06.1962 Det A - Virginia Beach, NAS Norfolk
01.06.1962-10.01.1966 Det A - Lexington Park, NAS Patuxent River
10.01.1966-30.07.1975 Lexington Park, NAS Patuxent River
10.01.1966-30.07.1975 Det A - Jacksonville, NAS Jacksonville
30.07.1975-DD.MM.RRRR Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
30.06.1960-27.06.1961 Barco, L. T. Jr. (Commander)
27.06.1961-30.01.1962 McClellan, T. R. (Commander)
30.01.1962-25.01.1963 Honour, Walter W. (Commander)
25.01.1963-19.12.1963 Lyons, R. F. (Commander)
19.12.1963-18.12.1964 Smith, B. B. (Commander)
18.12.1964-10.01.1966 Gately, D. E. (Commander)
10.01.1966-21.10.1966 Howard, D. (Commander)
21.10.1966-19.01.1968 Roberts, L. R. Jr. (Commander)
19.01.1968-24.01.1969 Josephson, John V. (Commander)
24.01.1969-13.01.1970 Coughlin, J. T. (Commander)
13.01.1970-26.01.1971 Cochran, J. A. (Captain)
26.01.1971-21.01.1972 Anaston, T. K. (Commander)
21.01.1972-26.10.1972 Olds, R. B. (Commander)
26.10.1972-26.10.1973 Martini, R. A. (Commander)
26.10.1973-10.01.1975 Wilkinson, E. A. Jr. (Commander)
10.01.1975-13.04.1976 Wolkensdorfer, D. J. (Commander)
13.04.1976-25.02.1977 Woodlief, F. L. (Captain)
25.02.1977-18.04.1978 Castle, R. G. (Commander)
18.04.1978-18.04.1979 Campbell, C. S. (Commander)
18.04.1979-19.12.1980 Geck, R. L. (Commander)
19.12.1980-29.01.1982 Tobin, B. E. (Commander)
29.01.1982-29.04.1983 Testa, R. F. (Commander)
29.04.1983-20.07.1984 Evans, J. M. (Commander)
20.07.1984-01.11.1985 Norwood, R. L. (Commander)
01.11.1985-30.01.1986 Holk, F. A. Jr. (Commander)
30.01.1986-15.04.1988 Hefkin, D. C. (Commander)
15.04.1988-14.07.1989 Kirkland, Richard G. (Commander)
14.07.1989-31.08.1990 Riley, B. P. III (Commander)
31.08.1990-23.08.1991 Semko, P. S. (Commander)
23.08.1991-09.09.1993 Morris, Ernest L. Jr. (Captain)
09.09.1993-15.09.1995 Griffin, Paul M. (Captain)
15.09.1995-22.08.1997 Holmes, Michael L. (Captain)
22.08.1997-DD.MM.RRRR Brown, Chalker W. III (Captain)
Výzbroj:
Armament:
DD.06.1960-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5F Neptune / P2V-5FS
DD.06.1960-DD.MM.RRRR P2V-7S
DD.06.1960-DD.MM.RRRR Martin P5M-1 Marlin / P5M-1S
DD.01.1961-DD.MM.RRRR Martin P5M-2 Marlin
DD.11.1962-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.12.1962-DD.MM.RRRR SP-2E
DD.12.1962-DD.MM.RRRR SP-2H
DD.12.1962-DD.MM.RRRR SP-5B
DD.12.1965-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.06.1969-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.11.1977-DD.MM.RRRR P-3C UII
DD.MM.1978-DD.MM.RRRR VP-3A
DD.06.1983-DD.MM.RRRR P-3C UII.5
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR TP-3A
DD.05.1987-DD.MM.RRRR P-3C UIII
DD.06.1989-DD.MM.RRRR P-3C UIIIR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-30-1960-t207975#588815Verze : 1
MOD