Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 26 [1946-1946]

Patrol Squadron 26 / VP-26

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 26
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 26
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková bombardovací peruť 26
Datum zániku:
Disbanded:
14.12.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1946-DD.10.1946 Letecké křídlo floty 1
DD.10.1946-14.12.1946 Velitelství letectva floty na Západním pobřeží
Dislokace:
Deployed:
15.05.1946-DD.10.1946 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.10.1946-14.12.1946 ? (West Coast U.S.), ?

Velitel:
Commander:
15.05.1946-15.09.1946 Martin, Jack D. (Lieutenant Commander)
15.09.1946-14.12.1946 Plaxco, Moffett R. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.05.1946-14.12.1946 Martin PBM-5 Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-26-1946-1946-t207798#588468Verze : 1
MOD