Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 24 [1959-1995]

Patrol Squadron 24 "Batmen" / VP-24

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 24
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 24
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1959
Předchůdce:
Predecessor:
Útočná minovací peruť 13
Datum zániku:
Disbanded:
30.04.1995
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1959-30.10.1972 Letecké křídlo floty 5
30.10.1972-30.06.1973 Letecké křídlo floty 11
30.06.1973-30.04.1995 Hlídkové křídlo 11
Dislokace:
Deployed:
01.07.1959-05.07.1967 Virginia Beach, NAS Norfolk
05.07.1967-30.10.1972 Lexington Park, NAS Patuxent River
30.10.1972-30.04.1995 Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
01.07.1959-18.12.1959 Wooten, Robert J. (Commander)
18.12.1959-20.01.1961 Barnette, James B. (Commander)
20.01.1961-03.10.1961 Warlick, W. W. (Commander)
03.10.1961-12.10.1962 Lulu, Michael T. (Commander)
12.10.1962-DD.10.1963 Edelman, Sidney (Commander)
DD.10.1963-16.10.1964 DeMayo, J. J. Jr. (Commander)
16.10.1964-07.09.1965 Amme, Richard D. (Commander)
07.09.1965-02.12.1966 Kolda, Frank C. (Commander)
02.12.1966-01.12.1967 Hibbs, Alvin S. (Commander)
01.12.1967-26.11.1968 Geitz, Kenneth L. (Commander)
26.11.1968-10.12.1969 Priddy, Clarence L. (Commander)
10.12.1969-24.11.1970 Martini, Richard A. (Commander)
24.11.1970-DD.09.1971 Sewell, R. L. (Commander)
DD.09.1971-19.10.1972 Petri, Gordon L. (Commander)
19.10.1972-18.10.1973 Doherty, Edward F. (Commander)
18.10.1973-22.11.1974 Demand, Daniel H. (Commander)
22.11.1974-24.11.1975 Hacker, Benjamin T. (Commander)
24.11.1975-09.12.1976 Frank Gallo, S. (Commander)
09.12.1976-08.12.1977 Grafel, Lynn H. (Commander)
08.12.1977-06.12.1978 Gentry, Donald G. (Commander)
06.12.1978-30.11.1979 Graham, Gene K. (Commander)
30.11.1979-05.12.1980 Hinson, Thomas P. (Commander)
05.12.1980-04.12.1981 Sullivan, Joseph C. (Commander)
04.12.1981-06.01.1983 Perine, Philip C. (Commander)
06.01.1983-DD.01.1984 Vickery, Wayne M. (Commander)
DD.01.1984-20.06.1985 Johnson, Laurence E. (Commander)
20.06.1985-25.07.1986 Bruner, Michael G. (Commander)
25.07.1986-17.07.1987 Spolarich, Martin M. Jr. (Commander)
17.07.1987-DD.05.1988 Rodgers, Richard L. (Commander)
DD.05.1988-05.05.1989 Fletcher, Patrick J. (Commander)
05.05.1989-25.05.1990 Murphy, George J. (Commander)
25.05.1990-03.05.1991 Holmes, Michael L. (Commander)
03.05.1991-01.05.1992 Burich, Stephen J. III (Commander)
01.05.1992-21.05.1993 Bozin, Stanley (Commander)
21.05.1993-20.05.1994 Pearson, Perth F. Jr. (Commander)
20.05.1994-30.04.1995 Seal, Steve A. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1959-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5F Neptune
DD.11.1959-DD.MM.RRRR P2V-7S / SP-2H
DD.04.1967-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.11.1969-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.MM.1991-30.04.1995 P-3C UIIIR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-24-1959-1995-t207762#588390Verze : 1
MOD