Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 24 [1941-1944]

Patrol Squadron 24 / VP-24

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 24
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 24
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 12
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 24
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1941-01.11.1942 Hlídkové křídlo 2
01.11.1942-DD.03.1943 Letecké křídlo floty 2
DD.03.1943-07.12.1943 Letecké křídlo floty 1
07.12.1943-27.03.1944 Letecké křídlo floty 14
27.03.1944-DD.09.1944 Letecké křídlo floty 2
DD.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
01.08.1941-01.10.1941 Kaneohe, NAS Kaneohe
01.10.1941-01.10.1942 Pearl Harbor,, NAS Ford Island
01.10.1942-DD.12.1943 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.12.1943-DD.03.1944 Coronado, NAS San Diego
DD.03.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.08.1941-DD.MM.1942 Buckley, A. E. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1942-DD.08.1942 Fitzsimmons, J. P. (Lieutenant Commander)
DD.08.1942-DD.09.1942 Tatom, E. (Lieutenant Commander)
DD.09.1942-07.12.1943 Richards, W. L. (Lieutenant Commander)
07.12.1943-01.10.1944 Wadsworth, R. F. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.08.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.04.1942-01.10.1944 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-24-1941-1944-t44805#597996Verze : 2
MOD