Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 23 [1941-1944]

Patrol Squadron 23 / VP-23

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 23
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 23
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 25
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 23
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1941-01.11.1942 Hlídkové křídlo 2
01.11.1942-24.06.1943 Letecké křídlo floty 2
24.06.1943-DD.01.1944 Letecké křídlo floty 1
DD.01.1944-23.02.1944 Letecké křídlo floty 2
23.02.1944-20.06.1944 Letecké křídlo floty 14
20.06.1944-10.09.1944 Letecké křídlo floty 2
10.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
01.08.1941-23.02.1944 Pearl Harbor, NAS Pearl Harbor
23.02.1944-20.06.1944 Coronado, NAS San Diego
20.06.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.08.1941-DD.09.1941 Brady, A. R. (Lieutenant Commander)
DD.09.1941-DD.01.1942 Hughes, F. M. (Lieutenant Commander)
DD.01.1942-11.12.1942 Ogden, J. R. (Lieutenant Commander)
11.12.1942-25.08.1943 Bradley, F. A. (Lieutenant Commander)
25.08.1943-01.03.1944 Garcia, G. E. (Lieutenant Commander)
01.03.1944-01.10.1944 Stevens, W. M. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.08.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-2 Catalina
DD.11.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.06.1944-01.10.1944 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-23-1941-1944-t44804#597989Verze : 2
MOD