Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 22 [1944-1944]

Patrol Squadron 22 / VP-22

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 22
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 22
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.04.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 22
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.04.1944-12.07.1944 Letecké křídlo floty 5
12.07.1944-27.08.1944 Letecké křídlo floty 8
27.08.1944-DD.MM.RRRR Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
07.04.1944-18.07.1944 ?, NAAS Harvey Point
18.07.1944-25.08.1944 Alameda, NAS Alameda
25.08.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
07.04.1944-18.04.1944 Kinion, Ambrose J. - acting (Lieutenant)
18.04.1944-01.10.1944 Jester, Ronald R. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.07.1944-01.10.1944 Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-22-1944-1944-t210367#593891Verze : 1
MOD