Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 216 [1943-1944]

Patrol Squadron 216 / VP-216

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 216
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 216
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 216
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1943-24.03.1944 Letecké křídlo floty 5
24.03.1944-29.03.1944 Letecké křídlo floty 8
29.03.1944-10.09.1944 Letecké křídlo floty 2
10.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
15.11.1943-02.03.1944 ?, NAAS Harvey Point
02.03.1944-25.03.1944 Key West, NAS Key West
25.03.1944-01.04.1944 Alameda, NAS Alameda
01.04.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
15.11.1943-01.10.1944 Cook, Harry E. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.11.1943-DD.MM.RRRR PBM-3S
DD.01.1944-01.10.1944 Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-216-1943-1944-t217134#609402Verze : 1
MOD