Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 215 [1943-1944]

Patrol Squadron 215 / VP-215

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 215
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 215
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 215
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1943-26.02.1944 Letecké křídlo floty 5
26.02.1944-16.04.1944 Letecké křídlo floty 11
16.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 9
Dislokace:
Deployed:
01.11.1943-DD.01.1944 ?, NAAS Harvey Point
DD.01.1944-26.02.1944 Key West, NAS Key West
26.02.1944-16.04.1944 ?, NAS Port of Spain /
16.04.1944-01.10.1944 Hog Bay, NAS Bermuda

Velitel:
Commander:
01.11.1943-24.06.1944 McCormick, William M. (Lieutenant Commander)
24.06.1944-01.10.1944 Lambing, Charles L. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.11.1943-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-215-1943-1944-t217132#609400Verze : 1
MOD