Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 213 [1943-1944]

Patrol Squadron 213 / VP-213

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 213
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 213
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 213
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1943-18.12.1943 Letecké křídlo floty 5
18.12.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 12
Dislokace:
Deployed:
01.10.1943-02.10.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
02.10.1943-18.12.1943 ?, NAAS Harvey Point
18.12.1943-01.01.1944 Key West, NAS Key West
01.01.1944-01.05.1944 Nassau, ?
01.05.1944-01.10.1944 ?, NAF Grand Cay Island

Velitel:
Commander:
01.10.1943-10.06.1944 Sullivan, William A. (Lieutenant Commander)
10.06.1944-01.10.1944 Beck, F. M. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.10.1943-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-213-1943-1944-t217128#609396Verze : 1
MOD