Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 212 [1943-1944]

Patrol Squadron 212 / VP-212

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 212
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 212
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 212
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1943-30.09.1943 Letecké křídlo floty 5
30.09.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
15.03.1943-11.08.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
11.08.1943-30.09.1943 ?, NAAS Harvey Point
30.09.1943-27.05.1944 San Juan, NAS San Juan
27.05.1944-01.10.1944 ?, NAF Port of Spain /

Velitel:
Commander:
15.03.1943-17.09.1943 Robertson, C. E. (Lieutenant Commander)
17.09.1943-01.10.1944 Kipp, J. M. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-212-1943-1944-t217125#609393Verze : 1
MOD