Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 211 [1943-1944]

Patrol Squadron 211 / VP-211

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 211
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 211
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 211
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1943-27.09.1943 Letecké křídlo floty 5
27.09.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 16
Dislokace:
Deployed:
15.02.1943-21.05.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
21.05.1943-27.09.1943 Elizabeth City, NAAS Elizabeth City
27.09.1943-DD.MM.RRRR ?, NAF Aratu
12.11.1943-DD.01.1944 ?, NAF Galeao
DD.01.1944-10.06.1944 ?, NAF Aratu
10.06.1944-01.10.1944 ?, NAF Natal

Velitel:
Commander:
19.02.1943-18.08.1943 Mang, L. W. (Lieutenant Commander)
18.08.1943-28.08.1944 Fischer, C. Fink (Lieutenant Commander)
28.08.1944-01.10.1944 Rumsey, D. C. II (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.05.1943-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.06.1943-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-211-1943-1944-t217123#609391Verze : 1
MOD