Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 210 [1943-1944]

Patrol Squadron 210 / VP-210

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 210
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 210
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 210
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1943-11.08.1943 Letecké křídlo floty 5
11.08.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
15.01.1943-11.08.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
11.08.1943-01.10.1944 Boqueron, NAS Guantanamo Bay

Velitel:
Commander:
15.01.1943-18.01.1943 Scarpino, William J. (Lieutenant)
18.01.1943-01.04.1944 Sheppard, F. W. (Lieutenant Commander)
01.04.1944-01.10.1944 Harty, Harry L. Jr. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.02.1943-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.08.1943-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-210-1943-1944-t217121#609388Verze : 1
MOD