Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 21 [1944-1944]

Patrol Squadron 21 / VP-21

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 21
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 21
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 21
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1944-22.06.1944 Letecké křídlo floty 5
22.06.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.03.1944-02.03.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
02.03.1944-09.05.1944 ?, NAAS Harvey Point
09.05.1944-22.06.1944 Key West, NAS Key West
22.06.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.03.1944-01.10.1944 Dougherty, J. E. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
02.03.1944-01.10.1944 Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-21-1944-1944-t210362#593886Verze : 1
MOD