Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 209 [1943-1944]

Patrol Squadron 209 / VP-209

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 209
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 209
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 209
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1943-11.09.1943 Letecké křídlo floty 5
01.09.1943-22.01.1944 Letecké křídlo floty 9
22.01.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 3
Dislokace:
Deployed:
01.01.1943-15.07.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
15.07.1943-09.08.1943 ?, NAAS Harvey Point
09.08.1943-23.08.1943 North Kingstown, NAS Quonset Point
23.08.1943-02.02.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
02.02.1944-01.10.1944 ?, NAAF Salinas

Velitel:
Commander:
01.01.1943-05.04.1944 Shafer, William E. (Lieutenant Commander)
05.04.1944-01.10.1944 Thompson, Raymond S. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.02.1943-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.09.1943-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-209-1943-1944-t217120#609387Verze : 1
MOD