Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 206 [1942-1944]

Patrol Squadron 206 / VP-206

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 206
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 206
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 206
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1942-01.04.1943 Letecké křídlo floty 5
01.04.1943-24.04.1944 Letecké křídlo floty 3
24.04.1944-07.05.1944 Letecké křídlo floty 5
07.05.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 9
Dislokace:
Deployed:
15.11.1942-21.01.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
21.01.1943-01.04.1943 ?, NAS Charleston
01.04.1943-24.04.1944 Coco Solo, NAS Coco Solo /
24.04.1944-07.05.1944 Key West, NAS Key West
07.05.1944-01.10.1944 North Kingstown, NAS Quonset Point

Velitel:
Commander:
15.11.1942-23.06.1943 Henry, Patrick (Lieutenant Commander)
23.06.1943-28.10.1943 Cook, Harry E. Jr. (Lieutenant)
28.10.1943-31.05.1944 Chase, Elwood N. II (Lieutenant Commander)
31.05.1944-01.10.1944 Logan, William G. Jr. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.11.1942-DD.MM.RRRR PBM-3
DD.01.1943-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.07.1943-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.04.1944-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-206-1942-1944-t217114#609378Verze : 2
MOD