Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 202 [1942-1944]

Patrol Squadron 202 "Leeman’s Demons" / VP-202

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 202
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 202
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 202
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 5
01.11.1942-08.02.1943 Letecké křídlo floty 5
08.02.1943-01.12.1943 Letecké křídlo floty 12
01.12.1943-07.01.1944 Letecké křídlo floty 5
07.01.1944-12.09.1944 Letecké křídlo floty 2
12.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
15.09.1942-08.02.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
08.02.1943-01.12.1943 Key West, NAS Key West
01.12.1943-DD.01.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
DD.01.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
16.11.1942-18.07.1943 McCauley, C. C. (Lieutenant Commander)
18.07.1943-01.10.1944 Leeman, Robert W. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.09.1942-DD.MM.RRRR PBM-3
DD.11.1942-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.02.1943-DD.MM.RRRR PBM-3S
DD.12.1943-DD.MM.RRRR Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-202-1942-1944-t217108#609370Verze : 1
MOD