Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 201 [1942-1944]

Patrol Squadron 201 / VP-201

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 201
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 201
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 201
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 5
01.11.1942-DD.08.1943 Letecké křídlo floty 5
DD.08.1943-08.06.1944 Letecká skupina Bermudy
08.06.1944-12.06.1944 Letecké křídlo floty 5
12.06.1944-12.07.1944 Letecké křídlo floty 12
12.07.1944-27.07.1944 Letecké křídlo floty 3
27.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 12
Dislokace:
Deployed:
01.09.1942-06.10.1942 Virginia Beach, NAS Norfolk
06.10.1942-06.02.1943 Satellite Beach, NAS Banana River
06.02.1943-DD.08.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
DD.08.1943-08.06.1944 Hog Bay, NAS Bermuda
08.06.1944-27.07.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
27.07.1944-01.10.1944 Key West, NAS Key West

Velitel:
Commander:
01.09.1942-29.12.1942 Blackburn, Paul P. (Lieutenant Commander)
29.12.1942-30.07.1943 Tuttle, Magruder H. (Lieutenant Commander)
30.07.1943-09.07.1944 Horrigan, Clement V. (Lieutenant Commander)
09.07.1944-01.10.1944 Sternlieb, Edward (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.09.1942-DD.MM.RRRR Martin PBM-3 Mariner
DD.12.1942-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.05.1943-DD.MM.RRRR PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-201-1942-1944-t206503#585544Verze : 1
MOD