Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 16 [1940-1944]

Patrol Squadron 16 / VP-16

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 16
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 16
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 16
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.01.1944-06.04.1944 Letecké křídlo floty 5
06.04.1944-11.04.1944 Letecké křídlo floty 14
11.04.1944-21.08.1944 Letecké křídlo floty 2
21.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
03.01.1944-12.03.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
12.03.1944-11.04.1944 Key West, NAS Key West
11.04.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
20.12.1943-01.10.1944 Scarpino, W. J. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1944-01.10.1944 Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-16-1940-1944-t212534#597767Verze : 1
MOD