Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 15 [1943-1944]

Patrol Squadron 15 / VP-15

Hliadková peruť 15

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 15
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 15
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 15
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1943-15.05.1943 Letecké křídlo floty 14
15.05.1943-01.08.1943 Letecké křídlo floty 5
01.08.1943-21.04.1944 Letecké křídlo floty 9
21.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 3
Dislokace:
Deployed:
15.03.1943-15.05.1943 Coronado, NAS San Diego
15.05.1943-21.04.1944 Hog Bay, NAS Bermuda
21.04.1944-01.10.1944 Coco Solo, NAS Coco Solo /

Velitel:
Commander:
15.03.1943-21.08.1943 Pickering, Samuel M. (Lieutenant Commander)
21.08.1943-01.10.1944 Shields, Ward T. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-01.10.1944 Consolidated PB2Y-3 Coronado
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-15-1943-1944-t212519#597749Verze : 1
MOD