Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 146 [1946-1946]

Patrol Squadron 146 / VP-146

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 146
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 146
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková bombardovací peruť 146
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1946
Nástupce:
Successor:
Střední hlídková peruť (pozemních letounů) 6
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1946-02.10.1946 Letecké křídlo floty 8
02.10.1946-15.11.1946 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
15.05.1946-02.10.1946 Alameda, NAS Alameda
02.10.1946-15.11.1946 Kalaeloa, NAS Barbers Point

Velitel:
Commander:
15.05.1946-01.07.1946 Schrager, V. L. (Lieutenant Commander)
01.07.1946-15.11.1946 Holloway, U. B. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.05.1946-15.11.1946 Lockheed PV-2 Harpoon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-146-1946-1946-t206432#585391Verze : 1
MOD